Lze spát s kontaktními čočkami?

Lze spát s kontaktními čočkami?

Spánek s kontaktními čočkami

Jistě se vám již někdy stalo, že jste nechtěně usnuli s kontaktními čočkami. Dle studie zabývající se používáním dlouhodobých čoček vyplývá, že až 46% veškerých uživatelů s čočkami vědomě spí, anebo si v nich alespoň odpočine. Spánek v kontaktních čočkách není nebezpečný. Je však nutné dodržovat konkrétní pravidla pro daný typ.

I přes to, že jsou již na trhu speciální čočky určené k používání i během spánku, nejsou vhodné pro každého jedince. Vyvarovat by se jich měli zejména citlivější osoby nebo lidé často se pohybující v zakouřeném prostředí.

Dlouhodobé používání čoček

Pro dlouhodobější používání kontaktních čoček při spaní je však nutné správě zvolit, jaký typ budete používat. Díky vyspělým technologiím již můžete sehnat výrobky, které jsou přímo určené k nepřetřžitému nošení. Za nepřetržité nošení je považováno použití kontaktních čoček po celý měsíc bez vyjmutí. Tyto čočky Vám tak ušetří čas a starost s uchováváním v roztoku a následným čištěním. Výhodné jsou zejména pro pracovníky s vysokým pracovním nasazením, jako například policisté nebo zdravotní personál. Uživatelé mohou čočky používat bez omezení ať už při sportu, práci či spánku.

Pokud máte zájem o nošení kontinuálních kontaktních čoček, přijďte k nám na reaplikaci kontaktních čoček do naší Optiky24, v rámci které bude zjištěno, zda jsou pro Vás vhodné. Vaše oči Vám poděkují.


Objednejte se jednoduše zde


14. 1. 2016 Optika24

One Response to “Lze spát s kontaktními čočkami?”

  1. Jiri says:

    Dobry den,
    dekuji za velmi uzitecne informace.

    JB.