Jednoduché tipy pro zdravé oči

Jednoduché tipy pro zdravé oči

Důležitost zraku

Zrak je jeden z nejdůležitějších smyslů. Až 90 % vjemů je zprostředkováno právě jím. Pokud Vás zajímá, jak se správně starat o Váš zrak, aby Vám sloužil co nejlépe a co nejdéle, v následujícím článku naleznete velmi jednoduchá pravidla, kterými byste se měli řídit.

Jezte zdravě

Nejen Vaše oči Vám poděkují, když budete jíst potraviny bohaté na Omega-3 mastné kyseliny, luteiny, zinek a vitamíny C a E. Právě tyto látky pomáhají předcházet onemocněním očí, které přirozeně přicházejí s přibývajícím věkem. Příkladem těchto potravin je špenát, kapusta, losos, tuňák, vajíčka, oříšky, fazole a další luštěniny a citrusy.

Sluneční brýle

Sluneční brýle nejsou pouhým modním doplňkem, jsou důležitým ochranným prvkem proti nebezpečnému UV záření. Noste je proto tak často, jak je možné. A to samozřejmě i v zimě. Chrání jak oči, tak i pokožku kolem očí a zmírňují tím tvorbu vrásek.

Žádný kouř

Není asi žádným překvapením, že cigarety škodí zdraví. Kouření cigaret prokazatelně zvyšuje riziko degenerace oční rohovky, tzv. AMD syndrom. Pokud jste již zkoušeli přestat a opět se k cigaretám vrátili, nepřestávejte to zkoušet. Čím víckrát to zkusíte, tím je větší pravděpodobnost, že uspějete.

Unavené oči?

Pokud pracujete denně s počítačem, určitě se Vám někdy stalo, že Vás očí pálí a jsou zarudlé. Tento stav často doprovází i bolest hlavy. Dopřejte proto svým očím odpočinek, jak na to, se dozvíte v našem minulém článku.

Důležité!

Pravidelné kontroly u doktora

Vůbec nejdůležitějším bodem z celého seznamu jsou pravidelné návštěvy u doktora. S touto prevenci byste neměli zapomínat jak u Vás tak u Vašich dětí. Pouze oční specialista je schopen odhalit některé skryté choroby či vady, o kterých vůbec nemusíte vědět, neboť nemusí mít žádné projevy.

Kdy jste byli naposledy na kontrole Vy? Neváhejte a objednejte se na Vaší další pravidelnou kontrolu nyní jednoduše online ZDE.

2. 11. 2015 Optika24