Jarní alergie

Jarní alergie

Alergie

Jarní alergie trápí každoročně více než čtvrtinu z nás. U někoho se tyto potíže objevili již v mládí, u někoho se mohou projevit až v dospělém věku. Příznaky jsou však u všech stejné. Zarudnutí, pálení, slzení a svědění očí, kýchání, ale také pálení v nose i krku.

Trpíte alergiemi a snažíte se kontaktním čočkám vyhýbat? Zbytečné! Ideální volbou v případě nástupu alergie jsou jednodenní kontaktní čočky, které minimalizují hromadění alergenů a dalších dráždivých látek, které se mohou na čočkách usazovat a způsobovat následné komplikace. Dále také nevyžadují použití čistících roztoků. Věděcký výzkum dokázal, že jednodenní čočky v porovnání s ostatními poskytují nositelům s alergickými obtížemi mnohem větší komfort pro oči než kterékoliv jiné, dlouhodobé kontaktní čočky.

Používání kontaktních čoček samozřejmě umožňuje nošení klasických slunečních brýlí, které vaše oči také z části chrání před alergeny a nečistotami z okolního venkovního prostředí. Některé kontaktním čočkám nás navíc přímo chrání proti UV záření, které k očím běžně proniká i ze stran, kolem obrouček slunečních brýlí.

Nebojte se proto používat kontaktní čočky i v období alergií.

Díky novým technologiím jsou čočky stále vlhké čím pomáhají udržovat slzný film na oční rohovce stabilní v průběhu jejich nošení. Čočky jsou tak pro nositele pohodlné celý den i v případě, že zrovna trpí alergií.

13. 4. 2016