Barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky jsou nejčastěji požívány jako módní doplněk pro změnu barvy očí, konkrétně duhovky, ale v některých případech mohou být využity jako kosmetická pomůcka pro lidi, kteří trpí pigmentovou anomálií duhovky. V posledních letech jsou velice oblíbené, neboť jejich použití je velice jednoduché a cenově dostupné. Mají noho využití, od běžného nošení po dotvoření kostýmu na maškarní. Barevné kontaktní čočky lze pořídit jak s dioptriemi, tak bez nich, tudíž jsou určeny skutečně pro každého. Jsou určeny k občasnému i každodennímu nošení. Na trhu je mnoho výrobců, a tak je skutečně z čeho vybírat.

Jak to funguje?

Uvnitř materiálu čočky je barevná vrstva. Uprostřed čočky, která kryje zornici pigment není, aby nedocházelo ke zkreslení vidění. Přes barevné čočky tudíž vidíte svět kolem sebe v normálních barvách tak, jak jste zvyklí. Materiál barevných čoček bývá většinou stejný jako u klasických čoček.

Krycí nebo tónovací

Existují v základu dva typy barevných čoček. Krycí a tónovací. Pokud toužíte pouze po úpravě tónu barvy očí, zvolte čočky tónovací. tyto čočky mají zpravidla méně barevných pigmentů a Vaší barvu očí pouze zvýrazní nebo rozjasní. Pokud ovšem toužíte o naprosté změně barvy, zvolte čočky krycí. Krycí čočky v současné době dokáží překrýt i velmi tmavé oči a proměnit je v modré.

Crazy čočky

Na trhu ještě existují tzv. Crazy čočky. Vyrábějí se v nespočetném množství barev a motivů. Skvěle se např. hodí na dotvoření halloweenských či jiných maškarních kostýmů. Nejspíš posledním výstřelkem jsou barevné kontaktní čočky, které svítí pod UV zářením, jsou tedy určeny pro použití v klubech, kde toto světlo zpravidla bývá.

Důležité!

Před první aplikací navštivte očního doktora, optometristu nebo kontaktologa.

Ať již nosíte kontaktní čočky nebo ne, vždy je nutné se o změně či první aplikaci poradit se specialistou. Barevné kontaktní čočky se vyrábějí z mnoha různých materiálů, v mnoha zakřiveních a průměrech a je nutné při jejich výběru dbát stejných postupů jako při výběru klasických čoček.

Toužíte po změně barvy Vašich očí? Neváhejte a objednejte se na aplikaci jednoduše online ZDE.

9. 12. 2015 Optika24