Měření zraku – refrakce

Měření zraku – refrakce

Doslovný překlad slova refrakce je „lom“. Lidské oko, respektivě rohovka, láme paprsky světla, a v ideálním případě tak vytváří obraz pozorovaných předmětů přímo na sítnici. Může se ale stát, že ohnisko obrazu je z důvodu oční vady mimo sítnici. V takovém případě je vidění rozmazané či jinak negativně ovlivněné a je nutné používat korekční oční pomůcky (brýle, čočky).

Jak vyšetření probíhá?

Nejprve budete optometristou dotázáni na několik základních otázek, např. zda a jaké máte zkušenosti s dioptrickými brýlemi či čočkami. Během samotné refrakce se zjišťuje aktuální dioptrický stav Vašeho oka, a to nejprve na nejnovějších speciálních přístrojích (objektivní měření), a následně tzv. vysklíčkováním pomocí zkušební obruby a čoček s různými dioptriemi a s Vaší spoluprací (subjektivní měření). Právě při subjektivním měření dochází ke zjišťování případných vad, jako je krátkozrakost, dalekozrakost či astigmatismus. Poté Vám na základě výsledků měření optometrista doporučí vhodné řešení pro Vaše oči i Vaší spokojenost. Následně se můžete rozhodnout, zda budete chtít korigovat neostré vidění pomocí brýlí či kontaktních čoček. V den vyšetření je dobré nepoužívat kontaktní čočky nebo min. 0,5 hodiny před vyšetřením je z očí vyjmout.

Jak dlouho vyšetření trvá?

Samotné vyšetření trvá přibližně 30 minut. Následně je Vám dán dostatek času na volbu řešení. Náš personál Vám samozřejmě poradí při výběru vhodných brýlových obrub nebo čoček.

Výhody vyšetření v Optice24tonoref-22

Vaše brýle Vám zhotovíme většinou do 2 pracovních dní a někdy i do pár hodin, díky širokému skladovému sortimentu přímo na místě. Další výhodou pro Vás je to, že na Vás máme čas (na rozdíl od měření v lékařské ordinaci, kde mají lékaři vyhrazeno na pacienty max. 10 min).

Disponujeme moderním atestovaným přístrojem značky NIDEK, model TONOREF II, který při refrakci oka analyzuje širší oblast zornice, díky tomu jsou zjištěná data spolehlivější. Díky pokročilé technologii SLD (Super Luminescent Diode) je kvalita, ostrost a čistota obrazu lepší než u LED technologie.

Porovnání oblastí

Objednejte se jednoduše zde:ONLINE REZERVACE

Všechna naše měření a vyšetření jsou neinvazivní a zcela bezbolestná.

A navíc, pokud si u nás vyberete brýle, máte vyšetření ZDARMA.

Cena vyšetření: 499,- Kč