Kontrola pro nositele kontaktních čoček

Kontrola pro nositele kontaktních čoček

Kontaktní čočky se stávají díky moderním technologiím a vývoji mnohem bezpečnějšími a přirozenějšími pro Vaše oči, avšak pouze důkladná prohlídka odborníka může potvrdit, že Vaše oči na čočky reagují bez problému. Pravidelné kontroly pro nositele kontaktních čoček jsou nejlepším způsobem jak předcházet poškození oka. Oční specialisté doporučují absolvovat toto vyšetření jednou do roka pro dospělé, v případě dětí i častěji. I když aktuálně nepociťujete žádné potíže, neznamená to, že kontaktní čočky Vašemu oku nepůsobí skryté problémy, a neměli byste proto tyto kontroly vynechávat. Zejména v případě, že nejste v péči o čočky a příslušenství stoprocentní, je kontrola více než na místě. Právě nesprávná či nedostatečná péče společně s překračováním doby požívání čoček je příčinou vaskularizace rohovky, která je nevratná a může vést až ke snížené kvalitě vidění a zákazu nošení čoček.

Jak vyšetření probíhá?

Součástí vyšetření je kontrola předního segmentu oka, tzn. kontrola rohovky, spojivky, očního víčka a slzného filmu. Následuje přeměření dioptrií, kontrola ostrosti vidění, kvality usazení čočky na oku a krátký pohovor se specialistou o Vašich případných problémech při užívání čoček. V den vyšetření je dobré nepoužívat kontaktní čočky nebo min. 0,5 hodiny před vyšetřením je z očí vyjmout.

Jak dlouho vyšetření trvá?

Celé vyšetření trvá přibližně 15 minut.

Výhody vyšetření v Optice24

V Optice24 se o Vás stará tým profesionálů, který je Vám k dispozici každý všední den po celou otevírací dobu. Objednejte se jednoduše online v čase který vyhovuje Vám.

Objednejte se jednoduše zde:ONLINE REZERVACE

Všechna naše měření a vyšetření jsou neinvazivní a zcela bezbolestná.

Cena vyšetření: 249,- Kč